Revival Swing Band

Revival Swing Band je pražská kapela s dlouholetou tradicí.

Vznikla v roce 1979 a navázala na známou dixielandovou skupinu Revival Club, který působil v šedesátých letech. Jejím členem byl v roce 64 - 66 trumpetista Antonín Šilhavý. Po rozpadu původního Revival Clubu založil Antonín kapelu stejného jména. Název zakoupil od bývalého kapelníka Jana Smrta za krabici doutníků.

Název kapely se lety trochu pozměnil, protože repertoár netvořil už pouze dixieland, ale také mainstream, swing, googie-woogie. Antonín, společně s manželkou klavíristkou Jaroslavou, jsou členy RSB od samého začátku. Poznali se na konzervatoři Jaroslava Ježka, kde oba studovali. Antonín u Nikoly Janeva a Jaroslava byla žákyní Valentiny Kameníkové a Rudolfa Rokla.

RSB vystupoval na více než 40 mezinárodních jazzových festivalech po celé Evropě, hlavně v Německu, Dánsku, Švédsku, Rakousku, Švýcarsku, Polsku, Maďarsku a v Bulharsku. Hráli i v mnoha českých, německých, dánských a švédských jazzklubech, např. v pražské Redutě, Regensburgu, Garchingu, Bambergku, Forchheimu, Osterode, Berlíně, Friedrichshafenu, Vordingborgu, Viborgu, Koppenhagenu, Silkeborgu a dalších.

RSB hraje hudbu autorů Counta Basieho, Duke Ellingtona, Louise Armstronga, Bucka claytona, George Gerschwina a českých autorů.