New Orleans Happy Five

Kapela vznikla na přelomu let 2000 a 2001 jako touha hrstky muzikantů věnujících se tradičnímu jazzu vytvořit kapelu hrající aranžovanou stylovou jazzovou hudbu se zaměřením na neworleánský tradiční jazz.

Autorem aranžmá je jeden z nejvěhlasnějších pražských tradičních jazzmanů, Karel Mezera, který zpočátku také s kapelou NOHF hrál na saxofon a klarinet, nyní zastává funkci "nehrajícího kapelníka".

Kolem Karla Mezery se shromáždili hudebníci dvou jazzových generací.

Jazzband je složen z pěti špičkových jazzových hudebníků, kteří prošli nebo dosud působí ve věhlasných pražských jazzových orchestrech, a je jim vlastní stylová interpretace jazzové hudby 20. a 30. let 20. století.

Repertoár zahrnuje širokou škálu od původního neworleánského jazzu a dixielandu až po dobovou taneční hudbu 20. let. Dokonalými aranžmá je dosaženo plného akustického zvuku původních hudebních nástrojů.

Nástrojové obsazení . trubka, klarinet / C-melody saxofon, trombon, banjo a unikátní bassaxofon - zaručuje nezaměnitelný zvuk orchestru. Aranžmá i sólové výkony hudebníků evokují zlatý věk nástupu jazzu, filmového umění, automobilu a aviatiky na západní polokouli.


New Orleans Happy Five

<þ>Ladislav Koucký - trubka × Tomáš Velínský - trombon × Tomáš Černý - klarinet, altsaxofon × Jiří Šícha - banjo × František Rubáš - bassaxofon