Metropolitan Jazz Band

MJB Praha byl založen v roce 1972. Léty se postupně vykrystalizoval v orchestr, který má v repertoáru skladby od dixielandu po mainstream. Příchodem mladých hráčů nastal posun k modernějšímu přístupu k harmoniím a aranžmá jednotlivých skladeb. Zvláště rytmická skupina ve složení piano, kontrabas, elektrická kytara a bicí nástroje, je motorem orchestru. Zde dominuje hra pianisty Radima Linharta, který patří k nové vlně mladých progresivních hudebníků. Jeho sólové výkony patří ke špičce současného interpretačního jazzového stylu. Na těchto základech pak tvoří svá sóla dechová sekce. MJB je plně profesionální orchestr, jehož celoroční náplní je koncertování po celé Evropě, ale i v asii nebo na největším dixielandovém festivalu v Sacramentu v USA.

V současné době doprovází špičkové jazzové zpěvačky Jirku Vrbovou a Evu Emingerovou. MJB je vítaným hostem na mnohých jazzových festivalek po celé Evropě. Jsou to např. Worms, Hannover, Heidelberg, Regensburg, Mnichov, Norimberk, Drážďany, Berlín, Eisenach, Jena (Německo), Breda, Eindhoven, Hertogen-Bosch (Holandsko), Dondermonde, Brusel (Belgie), Kodaň (Dánsko), San Sebastian, Murcia, Alicante (Španělsko), Křižany, Řevnice (ČR) a další.

Metropolitan Jazz Band

Josef Krajník - vedoucí, trubka, zpěv × Stanislav Chmelík - tenor sax, klarinet × Radim Linhard - piano, zpěv × Václav Krejčí - el. kytara, banjo × Jan Greifoner - kontrabas × Ladislav Šindler - bicí nástroje × Jitka Vrbová - sólový zpěv