Jazz Fiddlers

Kapela Jazz Fiddlers byla v průběhu sedmdesátých a osmdesátých let jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších amatérských souborů věnujících se tradičnímu jazzu, dixielandu a swingu. Natočila několik desek, vystupovala v rozhlase i televizi a hlavně každý týden vystupovala v pražské Malostranské Besedě. Pravidelně byla zvána i na tuzemské a zahraniční festivaly, z nichž nejednou přivážela různé ceny.

Po roce 1990 se několik členů rozhodlo věnovat svůj čas buď lukrativnějším činnostem nebo se živit hudbou profesionálně. Proto se vystupování v plném osmičlenném obsazení stávalo stále řidším a řidším, ostatně nová doba také přinášela požadavek na menší obsazení vzhledem k častému hraní v nových malých pražských klubech.

V poslední době, zvláště u příležitosti znovuotevření dlouho opravované Malostranské Besedy, se většina původních členů opět sešla, aby s překvapivým úspěchem nastartovala projekt "Jazz Fiddlers Exhumation". Několik vyprodaných Malostranských Besed bylo všem nejsladší odměnou. Nadále ovšem její členové vystupují i v menším obsazení podle potřeby pořadatelů.

V repertoáru jsou více i méně známé skladby z období 1920-40 a důraz je kladem na vždy nově improvizované chorusy, jejich charakter je často silně závislý na bezprostředních reakcích publika.

Jazz Fiddlers

Petr Karen - altsax, sopránsax × Jiří Kotrč - kornet × Jiří Sova - trombon × Zdeněk Fibich - tuba × Miroslav Klimeš - banjo × Ladislav Šindler - bicí