Hot Club

V roce 1963 mladí vyznavači neworleánského jazzu z Mladé Boleslavi založili orchestr, který se chtěl tímto hudebním stylem inspirovat a dále jej propagovat.

Vzorem byly americké orchestry, ale pražský orchestr Pavla Smetáčka. Na začátku 70. let poznamenal další vývoj kapely odchod Josky Rejmana do špičkových pražských orchestrů.

Hot Club zkusil nový styl se třemi saxofony, v tomto obsazení dosáhl v roce 1975 nejlepšího ocenění odbornou porotou - stříbrnou plaketu na NAJFu společně s Jazz Fiddlers a Metropolitan Jazz Praha.

V 80. letech se soubor vrací k původnímu obsazení. Od začátku 90. let začíná orchestr mnohokrát vyjíždět do SRN a Rakouska, čehož se během desetiletí "nabaží" a začne si opět "vážit domoha", nadále pak hraje na Malé scéně mladoboleslavského divadla a v dalších prostorách. Nejvýraznější akcí této dekády bylo účinkování v programu americké gospelové skupiny Clara Ward Singers, která měla v USA koncert pro amerického prezidenta v Bílém domě.

Obsazení orchestru posílil trumpetista Přemysl Vlasta a zpěvačky Bára a Alice Vágnerovy.


Hot Club

Jiří Melichar - tormbon, vedoucí souboru × Čestmír Šimůnek - trubka × Přemysl Vlasta - trubka × Lubomír Itze - trubka × Oldřich Hauser - klarinet, sopran sax × Rudolf Schwerdtner - piano × Ladislav Melichar - banjo × Josef Holý - tuba × Vladimír Erben - bicí × Karel Šulc - washboart × Alice Nepomucká, Bára Vágnerová - sólo zpěv