Funny Fellows

Old time band Funny Fellows je ojedinělým hudebním seskupením na Slovensku. V jejich podání Vám nabízíme dokonalou retrospektivu jednoho z nejpůvabnějších hudebních stylů v dějinách hudby. Hudebníci nabízí původní aranžmá, obohacené o autorský vklad, v mezích stylové čistoty. Podobně realizují i nahrávky, podle dochovaných dobových materiálů, s důrazem zaznamenat autentickou atmosféru zábavy z přelomu 19. a 20. století. Ponoříme-li se do tónů jejich hudby, ocitneme se ve dvacátých letech minulého století, jako bychom právě poslouchali hudbu z Edisonových válečků na jeho legendárním fonografu.

Repertoár Funny Fellows je široký - obsahuje téměř všechny evropské národní vlivy a etnické prvky pro old time. Nepovšimnuty nezůstaly ani písně slovenské hudební scény, které vlivem old time vznikly na začátku čtyřicátých let. Sympatický je pokus o autorské texty, které podobně jako aranžmá podtrhují motto "snažíme se hrát tak, jak by to hráli hudebníci v kavárně roku 1920". Funny Fellows se zúčastnily festivalů v Praze, Olomouci, Mělníku, Amsterdamu (kde vyhráli soutěž kabaretních hudebních skupin 2006), Washingtonu, Pittsburgu, Clevelandu a Vídni. Logickým vyvrcholením jejich kariéry se stává dnešní účast na našem, dnes již mezinárodním, festivalu.


Funny Fellows

Roman Féder - kapelník, moderátor, trubka, housle, zpěv × Fulius Ebers - banjo, zpěv × Peter Baran Tomík - klarinet, saxofon, zpěv × Pali Ivičič - akordeon, zpěv × Dano Valášek - tuba × Zuzana Haasová - sólový zpěv