Down Beat Dixieland Band

Down Beat Dixieland Band byl založen v říjnu roku 2006 v Jeseníku. Obsazení orchestru tvoří hudebníci, kteří mají svá povolání a hudbě se věnují jen ve chvílích odpočinku.

Výjimkou je pozounista, dnes profesionál, člen filharmonií doma i v zahraničí. To však neznamená, že ostatní hráči nemají žádná hudební vzdělání. Každý poctivě absolvuje Lidovou školu umění a následně účinkuje v Mládežnickém dechovém orchestru Jeseník. Odtud pramení "nezaměnitelný styl" tohoto dixielandu.

Soubor se od počátku ubírá vlastní cestou. Zaměřuje se nejen na známá témata tradičního jazzu, ale i na skladby, na které se často zapomíná. V roce 2010 přichází dvě zpěvačky - členky Jesenického smíšeného pěveckého sboru. Sortiment nahrávek je tak dalším "nezaměnitelným stylem" obohacen o zpívané kompozice.

Orchestr vystupuje na různých společenských akcích - festivalech, plesech, vernisážích, koncertních pódiích i venkovních produkcích. Přízeň si získává živým, spontánním vystoupením a vždy dobrou náladou. Hudebníci totož chtějí pobavit především sami sebe. Líbí-li se současně i posluchačům, je radost o to větší.


Down Beat Dixieland Band

Michal Petřík - trubka × Jan Bartoň - klarinet × Kurt Neubauer - pozoun × Jakub Hájek - tuba × Tomáš Cetkovský - banjo × Rudolf Obšil - bicí × Věra Regnerová, Jarmila Rotterová - sólový zpěv