Dixie Company

Skupina hrající tradiční jazz byla založena v roce 1993 v Poznani. Iniciátorem této myšlenky byl trombonista Krzysztof Zaremba. Od této doby kapela odehrála tisíce koncertů na mnoha prestižních místech v zemi. Dixie Company se zúčastnili řady TV pořadů, hráli v Sejmu během Jarního zasedání valné hromady NATO. V roce 2000 Dixie Company zastupovali Wielkopolski kraj v polském pavilonu na veletrhu EXPO v Hannoveru. Dále hráli v pavilonu Evropské unie během návštěvy Romana Prodiega. V lednu 2001 kapela hrála s hosty Jenifer Rush a Kayah na Evropském plesu tisku a rozhlasu, kdy čestnými hosty byli prezident Kwasniewski a německý kancléř Gerhard Schröder. V únoru 2002 hráli na polském plesu v Bruselu. Mimo tyto akce se zúčasnili bezpočtu vystoupení na festivalech a koncertech téměř po celé Evropě.

Hlavním charakteristickým rysem Dixie Company je vřelý, swingující sound s perfektním hudebním vyjádřením a spontánností sólových improvizací. Hluboký dojem vytváří precizně hrané party dechovými nástroji podporované skvělou rytmickou sekcí. Skupina není předurčena pouze pro velká koncertní show, ale také jako vynikající hudební podklad pro propagační akce, slavnostní otevření, rauty apod. Lze říci, že jeden z posledních kamínků v mozaice významných setkání si Dixieland Company doplnily v roce 2009 na koncertu v Křižanech.


Dixie Company

Krzysztof Zaremba - kapelník, trombon, zpěv × Jakub Marszałek - trubka, kornet, zpěv × Rafał Kubale - klarinet, tenorsax, zpěv × Wojciech Warszawski - banjo, kytara, zpěv × Mariusz Gajdziel - kontrabas, zpěv × Piotr Soroka - bicí, valcha, zpěv