Brass Band Rakovník

Tradiční účastníci dixielandového festivalu zde, v Křižanech (letos je to již podruhé, takže co jiného, než tradice?). Skupina hrající srdcem a všemi dalšími orgány tak strhujícím způsobem, že byvá zařazována jako "zlatý hřeb večera", kdy zpravidla přidávají ještě dlouho po zamýšleném konci koncertu. Spojení skvělého muzikantského podání je korunováno bezchybným pódiovým projevem plným legrace, ale i noblesy.

První produkce kapely Brass Band Rakovník se datuje na 1. května 1990, kdy jako novodobá prvomájová dixielandová dechovka hrála v průvodu, který měl být jakousi reminiscencí na prvomájové průvody. Zaměření kapely je na ortodoxní dixieland, neboli neworleánský jazz, tak jak se hrál ve 20. a 30. letek v kolébce jazzu - New Orleans. Tomu odpovídá i nástrojové obsazení kapely: trubka, trombon, klarinet, banjo, tuba a bicí.

Brass Band Rakovník

Pavel Kadlík - trubka × Jaroslav Vaic - trombon, zpěv × Vítězslav Vondrášek - banjo × Vojtěch Vaň - klarinet, baryton saxofon × Martin Kadeřábek - tuba × Pavel Sklenička - bicí, smích