BB Band Dixieland & Jazz Band

Vedoucím tohoto hudebního tělesa je již přes 20 let Jozef Karvaš - špičkový hudebník, uvedený v Encyklopedii významných osobností (American Biographical Institute - North Carolina).

BB Band hrál na mnoha jazzových festivalech, koncertních sálech, v klubech a na různých významných recepcích. Soubor účinkoval v Paláci UNESCO v Paříži, světovou porotou byl 6x nominován na festival v Saint Raphael, v maďarských městech Budapešti a Salgotarjanu, v polském Krakowě a Nowem Targu, rakouském Bad Ischlu a Linci, německém Wittenbergu, na festivalu v Drážďanech, Magdeburgu a na Jazzových dnech v Burghausenu po boku světových muzikantů, mezi nimiž byli mj. například Clark Terry či John Pizzareli. V České republice dosud navštívili Prahu a Brno.

Dnes tedy BB Band konečně zasadí pomyslnou třešničku na dost své slávy - zde, na jedné z nejvýznamnějších dixielandových scén - v Křižanech.


BB Band Dixieland & Jazz Band

Jozef Karvaš - kapelník, trubka, trombon, zpěv × Miroslaav Poprádi - klarinet, saxofon × Jozef Karvaš Jr. - trubka, flétna × Milan Babic - piano × Milan Kašuba - kytara × Ľubor Chovanec - kontrabas, tuba × Michal Zuzánek - bicí × Sylvia Kurpašová - sólový zpěv