Ajeto Glass Dixieland

Ajeto Glass Dixieland je kapela ze sklářského Nového Boru, proto i název "Glass Dixieland". Skupina má za sebou poměrně krátkou činnost, proto nebude dlouhé ani povídání.

Všeobecně v muzikantských kruzích koluje, že když se sejdou dva muzikanti, hned sestavují novou kapelu. V tomto případě se toto rčení doopravdy stalo skutečností a tak po zlomové dohodě s dalšími dlouholetými kamarády, kteří se vzájemně potkávali v různých hudebních souborech s jiným zaměřením, vzniklo v roce 2008 hudební seskupení Ajeto Glass Dixieland.

Kapela se nemůže doposud pochlubit žádnými většími úspěchy na renomovaných dixielandových scénách, nebo účastí na vyhlášených festivalech. Přesto má však za sebou celou řadu vystoupení, především pak v domácím "A" clubu, ale také na významném Mezinárodním sklářském symposiu či dalších akcích.

Začátek nebyl jednoduchý, protože stylový dixieland doposud žádný z hudebníků výhradně nehrál, navíc bojovali i s citelným nedostatkem notového materiálu. Vše se ale podařilo překonat aby se kapela postupně orientovala na současný neworleánský styl. Repertoár Ajeto Glass Dixielandu je složen z osvědčených dixielandových standardek, kterému odpovídá vyspělost a a hudební cítění jednotlivých hráčů.

Dnes tedy, zde v Křižanech, stíráme "panenský pel nepolíbenosti" kapely velkými festivaly a uvádíme Ajeto Glass Dixieland do světel věhlasných dixielandových show. Ať se jim to vydaří.


Ajeto Glass Dixieland

Jaromír Janák - klarinet × Albert Jindra - trombon × Josef Nečas - trubka, zpěv × Ing. Ivan Košťál - kytara × Petr Novotný - banjo × Milan Roudnický - piano × Zdeněk Kotyšel - bicí, zpěv × Josef Tichý - baskytara